• Klasa 7b - Wrocław #Poznaj Polskę

• 17.11.2023 11:24
      • W dniach 6-8 listopada uczniowie klasy 7b wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Wrocławia w ramach projektu ,,Poznaj Polskę’’. Celem projektu było wsparcie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Uczniowie otrzymali dofinansowanie w wysokości  80% ceny wycieczki.
        Zwiedzanie rozpoczęliśmy w Ostrowie Tumskim. Przeszliśmy przez zabytkowy most wrocławski, a następnie przenieśliśmy się do Hali Targowej, gdzie mieliśmy czas na zrobienie drobnych zakupów. Tego dnia zwiedziliśmy również Stare Miasto i Uniwersytet Wrocławski. Na końcu dnia udaliśmy się do Kolejkowa znajdującego się w Sky Tower. Jest to największa makieta swojego rodzaju w Polsce.
        Drugiego dnia zobaczyliśmy wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO- Halę Stulecia. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Wrocławskie ZOO z Afrykarium. Jest to jedna z największych atrakcji miasta, w której w wyjątkowy sposób prezentowane jest środowisko wodne Czarnego Kontynentu. Po południu udaliśmy się na seans w Panoramie Racławickiej.
        Ostatniego dnia złożyliśmy wizytę w interaktywnym centrum nauki Hydropolis prezentującym wodę i naszą wiedzę na temat tej najważniejszej dla życia substancji. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum Narodowe we Wrocławiu.
        Wieczorem wróciliśmy zadowoleni i w wyśmienitych humorach. Wszyscy uczestnicy ocenili wyjazd jako udany J

Uczennice 7b