• XVIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2023

• 21.11.2023 21:35

• W naszej szkole w dniach 14 – 16 listopada 2023 r. odbył się XVIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr. Brali w nim udział uczniowie z klas II – VII. Uczniowie zmagali się z pytaniami z kodowania w trzech kategoriach wiekowych. Były to następujące kategorie:
        Bóbr – Junior (kl. VII – VIII)
        Bóbr – Benjamin (kl. IV-VI)
        Bóbr – Skrzat (kl. I-III)
        Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
        Bóbr to konkurs, który nie tylko dotyczy nowoczesnych technologii, ale też realizowany jest w nowoczesny sposób. Rejestracja odbyła się przez platformę edukacyjną dzwonek.pl która dostępna jest w oknie przeglądarki internetowej. Konkurs trwał jedną godzinę. Treść zadań zahacza o różne tematy związane z wiedzą ogólną oraz innymi przedmiotami szkolnymi, jednak najważniejsza jest umiejętność szybkiego i kreatywnego rozwiązywania problemów, która zależy już tylko od Twojego sposobu myślenia i postrzegania świata ucznia!