• Klasa 2a w Stacji Muzeum

• 28.11.2023 17:03
        • 21 listopada uczniowie klasy 2a byli na wycieczce w Stacji Muzeum, która mieści się w zabytkowym budynku byłego Dworca PKP Warszawa Główna Osobowa. Tam w oczekiwaniu na lekcję wszyscy wesoło bawili się w kolejarzy, budowali makiety kolejowe i układali kolejowe puzzle. Podczas lekcji pani przewodniczka zapoznała dzieci z rozkładami jazdy pociągów i wyglądem biletów kolejowych. W sali wystawowej zostały zaprezentowane eksponaty lokomotyw i pociągów, jakie istniały od początku transportu kolejowego. Zwiedzana przez nas ekspozycja poświęcona była także kolejom w Polsce i kolejnym okresom związanym z powstaniem transportu szynowego i jego rozbudową na ziemiach polskich aż do czasów współczesnych. Największe wrażenie zrobiły oczywiście pociągi i lokomotywy – unikaty na skalę światową. Interesujący był wagon pocztowy oraz salonka.
          Stacja Muzeum to ciekawe miejsce, więc wycieczka jak zawsze była udana.