• Aktualności biblioteczne

•

Zachęcamy do wypożyczania książek na wakacje. Książki wypożyczone w dniach 23-24 czerwca będą mogły wyjechać z Wami na wakacje i wrócić na półki szkolnej biblioteki dopiero we wrześniu,
          kiedy spotkamy się w nowym roku szkolnym.
          Zapraszamy!

Godziny pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2021/2022

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
          7:00-16:00 7:00-16:00 7:00-16:00 7:00-16:00 7:00-15:00

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło, że rokowi 2022 patronować będą: Maria Konopnicka, Wanda Rutkiewicz, Maria Grzegorzewska, Ignacy Łukasiewicz, Józef Mackiewicz, Józef Wybicki oraz Romantyzm Polski.

• Spotkanie z autorem

• 15.12.2021 11:54
          • We wtorek 9 listopada odbyło się spotkanie z autorem serii książek o kocie Cukierku panem Waldemarem Cichoniem.

• Dzieci mogły wysłuchać opowieści pisarza za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Odbyły się dwa spotkania, jedno dla zmiany porannej i jedno dla popołudniowej. Pan Cichoń opowiedział o pracy pisarza, o genezie powstania książek o Cukierku oraz o tym, jak powstaje książka i ile osób jest w ten proces zaangażowanych. Okazało się, że książki o Cukierku powstały niejako przez przypadek, ponieważ autor szukał sposobu, by nakłonić do czytania swojego starszego syna, Marcelego. Pomyślał, że chłopiec chętnie przeczyta opowieść o sobie i swoim ukochanym kocie. Przygody Cukierka i jego rodziny są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. W czasie spotkania autor przedstawił swoje koty, Cukierka i Tradycję, a dzieci były zachwycone widząc pupili pisarza. Pod koniec spotkania pan Cichoń odpowiadał na pytania uczniów.

Spotkanie autorskie on line z Waldemarem Cichoniem było wyjątkowym wydarzeniem, pierwszym w historii naszej szkoły. Sytuacja epidemiologiczna w kraju wymusiła znalezienie innowacyjnego rozwiązania, które okazało się bardzo atrakcyjne dla naszych uczniów. [M.Ś,M]

• Wróć do listy artykułów