• 29.11.2023 23:52
      • 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś.
        W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 23 listopada. Uczniowie wtedy przynieśli do szkoły swojego ulubionego pluszowego misia, który towarzyszył podczas wszystkich lekcji.
        W ramach obchodów tego święta w sali fitness uczniowie klas 0 – III wraz z misiami zgromadzili się na „Misiowym Spotkaniu Czytelniczym”.
        Z każdej strony spoglądały misie, które przygotowały dzieci z klasy 2b i uczęszczające do świetlicy. Na stoliku wystawione były przepiękne wydania literatury opisującej misiowe przygody. Spośród wspaniałych, kolorowych książek zachęcających do czytania i słuchania pani dyrektor Elżbieta Żurawiecka, pani Monika Falkowska, pani Monika Jaśtal i emerytowana dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Benedykta Szynkarewicz oraz zgromadzeni nauczyciele przeczytali dzieciom najciekawsze fragmenty.
        Wszyscy uczniowie przytuleni do misiów słuchali czytanych tekstów w skupieniu poznając losy literackich misiów.
        Atmosfera była naprawdę „misiowa”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w tym spotkaniu. Jesteśmy przekonani, że rozbudziliśmy zamiłowanie do czytania książek.  [G.P.]