• Klasa 3e-Wycieczka do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka

• 24.10.2023 14:29
      • Tu zaczyna się właśnie edukacja finansowa, klasa 3e wybrała się do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka na lekcję „O pieniądzu to i owo”.
        Uczniowie zwiedzali Centrum Pieniądza oraz uczestniczyli w przygotowanych na miejscu zajęciach.
        Podczas zajęć dowiedzieli się, skąd się wzięły pieniądze, jak zmieniał się ich wygląd i dlaczego na świecie są różne waluty.
        Wielu uczniów wykazało się ogromną wiedzą i zaangażowaniem podczas zajęć na temat walut i różnych środków płatniczych.
        Największą frajdą wycieczki było zwiedzanie „Skarbca” oraz oglądanie wartej 3 miliony złotych sztabki złota, a także najstarszej monety na świecie.
        To była piękna lekcja historii, ekonomii oraz szacunku do pieniądza! [P.Ch.P]