• Święto Jabłka

• 15.10.2021 16:21
      • 28 września obchodziliśmy w naszej szkole Święto Jabłka. Celem projektu było propagowanie zdrowego odżywiania się, a przede wszystkim zachęcenie do codziennego spożywania jabłek.

Świętowanie rozpoczęliśmy od bliższego poznania jabłka. Dzieci w klasach wysłuchały wielu ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych tego smacznego owocu. Uczniowie opisywali jabłko, jego wygląd, zapach i smak. Były: wiersze, zagadki, quizy i hasła zachęcające do jedzenia jabłek. Ponadto uczniowie wykonali jabłko w różnorodnych technikach plastycznych.

W stołówce szkolnej stały pyszne: lizaki z jabłek, szaszłyki owocowe, a także frytki z marchewek. Nikt nie musiał zachęcać dzieci do skosztowania owocowych pyszności.

Wszystkie podejmowane działania dostarczyły dzieciom wiele radości, a jednocześnie zwróciły uwagę na korzyści wynikające ze spożywania jabłek. [P.Ch.]