• Ogólnopolski program ekologiczny w klasach drugich

• 16.01.2022 23:54
      • „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. W naszej szkole w klasach 2A, 2B, 2C i 2D uczniowie biorą udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii. Nasi drugoklasiści dowiadują się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu. Program wprowadza w piękny i fascynujący świat natury, uwrażliwia na otaczające środowisko, uczy przy tym jak o nie dbać i chronić. Sprawia nam wiele radości, dobrej zabawy i satysfakcji z osiągniętych celów.

[A.M.]