• Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – Podsumowanie

• 04.12.2021 23:37
      • 3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Jednym z głównych celów naszej szkoły jest integracja uczniów z niepełnosprawnościami z uczniami pełnosprawnymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy poprzez edukację już uczniów z najmłodszych klas sprawili, aby nikt nie patrzył na drugą osobę poprzez pryzmat jej niepełnosprawności. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne na temat niepełnosprawności, uczyli się podstaw języka migowego, a przede wszystkim poznali możliwości osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Dzieci poznały, jak ważną rolę pełni pies przewodnik/ asystent w życiu osób niewidomych oraz niepełnosprawnych ruchowo. Zrozumieli, że nie należy rozpraszać psa, gdy spotkają go w przestrzeni publicznej, ponieważ wykonuje on ciężką pracę. Uczniowie wcielali się w rolę osób niewidomych oraz trenerów orientacji przestrzennej. Istotnym aspektem było wskazanie barier z jakimi muszą się zmierzać każdego dnia osoby z niepełnosprawnością.

Jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi. Wśród naszych uczniów są także uczniowie z niepełnosprawnościami, dlatego w dniu tego wyjątkowego święta życzymy Wam, Dzieciaki ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym, dużo zdrowia i siły w walce z trudnościami.

Jesteśmy dumni z Waszych sukcesów, rozumiemy Wasze problemy i potrzeby, wspieramy Was w codziennych zmaganiach.

Pedagodzy specjalni