• Klasa 7b - Wrocław #Poznaj Polskę
    • Klasa 7b - Wrocław #Poznaj Polskę

    • 17.11.2023 11:24
    • W dniach 6-8 listopada uczniowie klasy 7b wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Wrocławia w ramach projektu ,,Poznaj Polskę’’. Celem projektu było wsparcie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Uczniowie otrzymali dofinansowanie w wysokości  80% ceny wycieczki.
     Zwiedzanie rozpoczęliśmy w Ostrowie Tumskim. Przeszliśmy przez zabytkowy most wrocławski, a następnie przenieśliśmy się do Hali Targowej, gdzie mieliśmy czas na zrobienie drobnych zakupów. Tego dnia zwiedziliśmy również Stare Miasto i Uniwersytet Wrocławski. Na końcu dnia udaliśmy się do Kolejkowa znajdującego się w Sky Tower. Jest to największa makieta swojego rodzaju w Polsce.
     Drugiego dnia zobaczyliśmy wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO- Halę Stulecia. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Wrocławskie ZOO z Afrykarium. Jest to jedna z największych atrakcji miasta, w której w wyjątkowy sposób prezentowane jest środowisko wodne Czarnego Kontynentu. Po południu udaliśmy się na seans w Panoramie Racławickiej.
     Ostatniego dnia złożyliśmy wizytę w interaktywnym centrum nauki Hydropolis prezentującym wodę i naszą wiedzę na temat tej najważniejszej dla życia substancji. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum Narodowe we Wrocławiu.
     Wieczorem wróciliśmy zadowoleni i w wyśmienitych humorach. Wszyscy uczestnicy ocenili wyjazd jako udany J

     Uczennice 7b

    • więcej
    • Klasa 5a - Trójmiasto #Poznaj Polskę
    • Klasa 5a - Trójmiasto #Poznaj Polskę

    • 06.10.2023 15:24
    • W dniach: 27 – 29 września 2023 roku uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią i nauczycielem współorganizującym proces kształcenia uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Trójmiasta. Celem wycieczki było: poznanie środowiska przyrodniczego Morza Bałtyckiego, poznanie historii i zabytków Gdańska oraz Gdyni, budzenie wśród uczniów patriotyzmu i świadomości narodowej. Program obfitował w wiele ciekawych miejsc i atrakcji dzięki udziałowi w programie #Poznaj Polskę.

     Naszą podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania zamku krzyżackiego w Malborku. Był rzeczywiście ogromny, pełen wielkich komnat i mrocznych zakamarków. Łatwo było się tam zgubić. W zamku obejrzeliśmy zbroje, jakie nosili Krzyżacy i broń, jaką się posługiwali. Widzieliśmy też wyposażenie kuchni, spichlerz i skarbiec zakonny oraz średniowieczną toaletę. Dowiedzieliśmy się, jak zakonnicy ogrzewali swoje ogromne zamczysko. Bardzo ciekawa była kolekcja wyrobów z bursztynu. Gdy już opuściliśmy mroczne mury krzyżackiej stolicy, udaliśmy się do miejsca noclegowego w Kątach Rybackich. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na plażę gdzie podziwialiśmy piękno Morza Bałtyckiego oraz zachód słońca.
     Kolejnego dnia realizowaliśmy program w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.
     Na Westerplatte przespacerowaliśmy się pod Pomnik Obrońców Wybrzeża, gdzie wysłuchaliśmy historii wybuchu II wojny światowej. Następnie przejechaliśmy do Oliwy gdzie spacerowaliśmy po Ogrodzie Botanicznym i podziwialiśmy rzadkie okazy roślin . Później poszliśmy do Katedry gdzie wysłuchaliśmy koncertu organowego. Oliwskie organy są słynne na całym świecie, a ich brzmienie przyciąga tysiące słuchaczy.
      Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Poznaliśmy tam kawałek historii Marynarki Wojennej RP. Podziwialiśmy ekspozycje prezentujące bogate i piękne dzieje oręża polskiego na morzu.
     Po zakończeniu zwiedzania pojechaliśmy do Sopotu i spacerowaliśmy po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy udając się do Ośrodka Wypoczynkowego ”Panorama”, gdzie na zakończenie mieliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nie zabrakło śpiewu i gier na świeżym powietrzu. Po intensywnym dniu zmęczeni udaliśmy się spać.
     Ostatniego dnia po wczesnym śniadaniu spakowaliśmy się i ruszyliśmy do Gdańska. Spotkaliśmy się tam z przewodnikiem, który oprowadzał nas po Głównym Mieście Gdańska. Przechadzaliśmy się Długim Targiem, a przewodnik pokazywał oryginalne rzygacze, dzwoneczki na Ratuszu „ząb diabła” na Dworze Artusa i okno w kamienicy, z którego co godzinę wychyla się „Panienka z okienka”. Obowiązkowo zrobiliśmy też zdjęcie grupowe przy fontannie Neptuna. Potem udaliśmy się nad Motławę, gdzie wysłuchaliśmy historię gdańskiego portu oraz podziwialiśmy Wyspę Spichrzów. Duże wrażenie zrobiła na nas gdańska katedra, w której usłyszeliśmy ciekawą historię starego ozdobnego zegara. Na koniec udaliśmy się do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku gdzie zwiedziliśmy unikatowy zabytek techniki okrętowej. Sołdek to jedyny rudowęglowiec z napędem parowym zachowany obecnie na świecie. Był pierwszym, prototypowym, pełnomorskim statkiem zbudowanym w Polsce po II wojnie światowej.
     Wieczorem wróciliśmy zadowoleni i w wyśmienitych humorach. Wszyscy uczestnicy ocenili wyjazd jako udany.
    • więcej
    • Klasa 6b w Krakowie - Poznaj Polskę
    • Klasa 6b w Krakowie - Poznaj Polskę

    • 03.10.2023 21:54
    • W dniach 27.09-29.09.2023 r. uczniowie klasy 6b wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Krakowa w ramach projektu "Poznaj Polskę". Celem projektu było wsparcie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Uczniowie otrzymali dofinansowanie w wysokości 80% kosztu wycieczki.
    • więcej
   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
    • 22 728 08 83
    • al. Wojska Polskiego 34
     05-800 Pruszków
     05-800 Pruszków
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych