W środę, 24 czerwca sala klasy 1a zamieniła się w prawdziwą kuchnię pełną witamin. Uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywali zdrowe kanapki. Lekcja miała na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Dzieci przyniosły z domów mnóstwo świeżych składników. Na ławkach pojawiły się m.in. chrupiące, pełnoziarniste pieczywo, świeże warzywa: rzodkiewki, ogórki, pomidory, kolorowe papryki i aromatyczny szczypiorek, ser, wędlina oraz zdrowe twarożki. Pierwszoklasiści wykazali się ogromną samodzielnością. Z zaangażowaniem smarowali pieczywo i precyzyjnie układały kolejne warstwy. Na kanapkach powstały prawdziwe dzieła sztuki: warzywne uśmiechy, zwierzątka i kolorowe mozaiki. Podczas pracy rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto jeść warzywa i jak dbać o higienę podczas przygotowywania posiłków. Każdy uczeń pamiętał o dokładnym umyciu rąk przed pracą. Finałem zajęć była wspólna degustacja. Kanapki zrobione własnoręcznie smakowały wyjątkowo dobrze, a talerze błyskawicznie opustoszały. To była pyszna i bardzo pouczająca lekcja! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. [A.M.]