• Klasa 7b - „Teatr anatomiczny” w Muzeum Historii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

• 22.04.2022 16:03
      • W dniu 20 kwietnia klasa 7b uczestniczyła w warsztatach „Teatr anatomiczny” w Muzeum Historii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Warsztaty prowadzone były przez pracowników Muzeum oraz studentkę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Młodzież obejrzała również wystawę „Sztuka uzdrawiania w malarstwie i grafice nowożytnej” oraz wystawę plakatów chorób zakaźnych z czasów wojennych.

Młodzież miała również okazję uczestniczyć w wirtualnym pokazie budowy anatomicznej wyświetlanym na manekinie człowieka oraz obserwowała prawdziwe preparaty narządów człowieka np. płuca, nerki czy trzustkę.

Warsztaty zakończyły się konkursem Kahoot z wiedzy anatomicznej a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe nagrody.

Warsztaty bardzo podobały się młodzieży, która była bardzo aktywna i chętnie współpracowała z prowadzącymi. [A.P.]