• Klasa 4b - W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Milanówku

• 06.04.2022 01:13
      • W sobotę 26 marca klasa 4d wraz z opiekunami odwiedziła Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku.
        Uczniowie po uprzednim rekonesansie, do schroniska zawieźli bardzo potrzebną karmę oraz krople przeciw kleszczom. Potrzebne rzeczy zostały zakupione dzięki wsparciu ludzi o dobrych sercach, a taże ze środków własnych.
        Wspaniali wolontariusze opowiedzieli dzieciom, jak się zachowywać kiedy spotykamy bezdomne zwierzę na ulicy, co robić by zapobiegać szerzeniu się bezdomności, jak każdy z nas może pomóc takim organizacjom oraz na czym polega praca wolontariuszy. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda to miejsce od środka, oraz wybrać się na spacer z jednym z podopiecznych.
        To była wspaniała lekcja o empatii, bezinteresowności, pomaganiu i odpowiedzialności. [P.E.]