• Klasa 2a i 5a  - spektakl "Kolory"
      • Klasa 2a i 5a - spektakl "Kolory"

• 23.11.2023 21:00
      • 22 listopada uczniowie klas 2a i 5a z wychowawczyniami i nauczycielami współorganizującymi proces kształcenia wybrali się do Karolina na najnowszą produkcję zespołu „Mazowsze" - bajkę muzyczną "Kolory". Kiedy spada gwiazda każdy z nas myśli życzenie i marzy o jego spełnieniu. Przedstawienie  rozpoczęło  się kiedy pewnego dnia z nieba spadają dwie gwiazdy. Wylądowały one w świecie, w którym ich wygląd i zachowanie nie pasują do otoczenia. W ich otoczeniu panuje  ład i porządek ponieważ wszystko ma ten sam kształt i kolor. Bohaterowie niechętnie spoglądają dalej, niż sięga czubek ich nosa. Uczniowie oglądając spektakl mogli znaleźć odpowiedź na pytania dlaczego tak dobrze czujemy się, gdy wszyscy wokół nas są tacy sami oraz czy naprawdę trudno porozumieć się z tymi, którzy myślą i wyglądają inaczej?
        Przedstawienie pokazało doskonałą grę aktorską oraz występy wokalne. Oglądający mogli podziwiać taniec nowoczesny. Dodatkiem do występu była  muzyka grana na żywo.
        Nie mogło zabraknąć morału czyli pokazania widzom, że dobrze czasem wychylić głowę z własnego świata, żeby poznać siebie i dostrzec kolory, o których istnieniu nie miało się pojęcia. Była to dla wszystkich cenna lekcja. [K.P.], [G.P.], [J.S.], [M.S.]