• Klasa 5a – w parku trampolin oraz Centrum Pieniądza

• 12.03.2024 13:30
        • 7 marca uczniowie klasy 5a wzięli udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Z wychowawcą oraz nauczycielem współorganizującym proces edukacji wybrali się do parku trampolin. Mieli okazję skorzystać tam z atrakcji takich jak: park linowy, boisko do koszykówki z trampolinami, tor przeszkód ninja, poduszka z wieżami do skoków, sala gimnastyczna ze ścieżką gimnastyczną oraz interaktywne trampoliny z grami komputerowymi. Uczestnictwo w zajęciach okazało się świetnym pomysłem na aktywne spędzanie czasu razem, a emocje towarzyszące "wyskokowym" zabawom, z pewnością jeszcze długo będą przypominać piątoklasistom tę niesamowitą, energetyczną formę spędzania czasu. Żeby zachować równowagę dla ciała i ducha uczniowie przemieścili się do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka gdzie wzięli udział w warsztatach pt. „Sprawdzam! Laboratorium autentyczności banknotów”. W trakcie zajęć utrwalili sobie zabezpieczenia jakie ma polska waluta oraz dowiedzieli się w jaki sposób możemy rozpoznać prawdziwe pieniądze od falsyfikatu. Na koniec uczniowie zwiedzili skarbiec oraz mieli okazję podnieść sztabkę złota, która warta jest 3 miliony złotych. Przekonaliśmy się, że w tym przypadku wartość ma również swoją wagę. Kiedy uczestnicy osiągnęli równowagę pomiędzy ciałem i umysłem bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia mogli wrócić do Pruszkowa. [K.P.], [J.S.]
        • Konkurs "Warszawska Syrenka"

• 11.03.2024 22:05
        • W tegorocznym konkursie recytatorskim Warszawska Syrenka wzięło udział 22 uczniów. Do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
          Zuzanna Grązka z klasy 4d
          Szymon Szczęsny z klasy 5b
          Natalia Ratajczyk z klasy 7 b
          Kamila Głowacka z klasy 7c
          7 marca w Szkole Podstawowej Azymut odbyły się przesłuchania do kolejnego etapu. Wszyscy recytatorzy zaprezentowali się znakomicie, a eliminacje gminne wygrała Natalia Ratajczyk, która będzie nas reprezentował w etapie powiatowym. Gratulujemy i życzymy sukcesów.
          [A.W.]
        • Pocztówka z Afryki 🌞

• 10.03.2024 23:25
        • Na koniec przygody z lekturą „W pustyni i w puszczy” uczniowie klas 5a, 5b i 5c mieli do wykonania zadanie, które łączyło kompetencje polonistyczne i cyfrowe.
          Wykorzystując bezpłatną aplikację do projektowania kartek pocztowych i znaczków, którą im podesłałam, musieli „wysłać do swojej klasy kartkę z Afryki” w imieniu wybranego bohatera powieści. Zadanie wymagało znalezienia odpowiedniego zdjęcia (lub zdjęć, jeśli ktoś się decydował na collage) oraz zredagowania krótkiej informacji, dzięki której uczniowie wykazali się znajomością lektury, swobodnie nawiązując do wydarzeń przedstawionych na kartkach powieści.
          Okazało się, że w łatwy sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym. Zapraszam do obejrzenia prac moich Piątoklasistów.
          [A.G.]
        • Klasa 5a, 5b, 5c - Zapraszamy na wycieczkę do Afryki

• 08.03.2024 08:43
        • Wiedzę o Afryce zdobytą w trakcie omawiania „W pustyni i w puszczy” moi uczniowie z klas 5a, 5b i 5c wykorzystali do opracowania plakatu reklamowego zachęcającego do udziału w wycieczce szlakiem Stasia i Nel.
          Pracując w grupach musieli zaprojektować i stworzyć folder zawierający mapę Afryki z zaznaczonym Nilem oraz szlakiem wędrówki bohaterów, informacje o florze, faunie oraz zjawiskach typowych dla tego kontynentu, a także wiadomości o środkach transportu i grożących turystom niebezpieczeństwach.
          Kreatywność moich uczniów była ogromna, powstały niezwykłe prace. Niestety na niektórych pojawiły się błędy, nie tylko ortograficzne, ale także merytoryczne. Dlatego w każdej z klas wspólnie ocenialiśmy prace, wskazując jego mocne i słabsze strony, po czym wybraliśmy najlepszy.
          Przy okazji zrealizowaliśmy elementy doradztwa zawodowego – uczniowie ustalali, jakie kompetencje musi posiadać ktoś, kto pracuje w biurze reklamowym.
          [A.G.]
        • Klasy 5 na spotkaniu z mitami

• 28.02.2024 10:24
        • W środę 21 lutego klasy 5️⃣ miały okazję uczestniczyć w spektaklu “Mity Greckie” w Domu Kultury "Arsus" w Warszawie. Przedstawienie, przygotowane przez Poznański Teatr Aktora, wprowadziło młodych widzów w świat bogów i herosów. Ciekawa i bogata scenografia oraz kostiumy pozwoliły piątoklasistom przenieść się w starożytne czasy i przekonać się jak ważny element obecnej kultury oraz tradycji stanowią mity. Mityczne historie antycznej Grecji zostały humorystycznie odniesione do współczesnych czasów. Uczniowie poznali wagę ponadczasowych wartości takich jak: męstwo, odwaga, potęga miłości czy poświęcenie. [K.P.], [J.S.]