• Klasa 4bi 4e - w Parku Trampolin Stacja Grawitacja

• 18.12.2023 09:19
        • Uczniowie klasy 4b i 4e 11 grudnia uczestniczyli w mikołajkowej wycieczce w Parku Trampolin Stacja Grawitacja. Celem wyjazdu było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracja uczniów oraz rozwijanie zainteresowania sportem. Uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m. in. ścieżek akrobatycznych, koszy do wsadów, trampolin sportowych, basenów wypełnionych poduszkami powietrznymi oraz parku linowego. Pobyt w parku trampolin dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich  w znakomity nastrój oraz wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami na twarzach. [B.Z.]
        • Klasa 5a - spotkanie z kulturą

• 10.12.2023 20:29
        • 8 grudnia uczniowie klasy 5a z wychowawcą i nauczycielem współorganizującym proces kształcenia wybrali się do Warszawy. Pierwszym punktem do zrealizowania był udział w spektaklu familijnym "Mała Syrenka" w Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury. Twórcy spektaklu zabrali nas do podwodnego, tajemniczego świata. Do morskiej krainy zamieszkałej przez baśniowe stworzenia, którym towarzyszyliśmy w pierwszej miłości, zauroczeniu, rozczarowaniu, poszukiwaniu tożsamości i  swojego miejsca w świecie. Nie zabrakło wzruszeń i humoru. Musical na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pokazał nam jaką cenę należy czasem zapłacić za marzenia. Każdy z nas pewnie wyniósł coś innego ze spektaklu ale na pewno każdy z nas dostrzegł przesłanie aby "być sobą".
          Kolejnym punktem był udział w lekcji muzealnej  pt. "Pociągi pancerne w służbie Rzeczypospolitej” w Stacji Muzeum.
          W muzeum mogliśmy zwiedzić pociąg pancerny, jedyny tak zachowany eksponat tego typu w Europie.  Zwiedzaliśmy również sale wystawowe i muzealny skansen odkrywając historię kolei, w tym między innymi genezę powstania pociągów pancernych, ich przeznaczenie i zastosowanie podczas działań militarnych. Wycieczka nasza została urozmaicona przemieszczaniem się po stolicy różnymi środkami lokomocji- pociągiem, metrem oraz tramwajem.
          Bogatsi o nowe doświadczenia, zdobytą wiedzę oraz uwrażliwieni na piekno wróciliśmy do Pruszkowa. [K.P.], [J.S.]
          ​​​​​
        • Klasa 5b i 5c - W świecie osób niepełnosprawnych

• 07.12.2023 22:27
        • W trakcie omawiania na lekcjach języka polskiego „Katarynki” B. Prusa poruszałam z uczniami klas piątych temat osób niepełnosprawnych.
          Chętni uczniowie klasy 5b i 5c mogli nakręcić reklamę społeczną lub film informacyjny na temat codzienności osób niepełnosprawnych. I choć poniżej umieszczone filmiki mogą technicznie pozostawiać trochę do życzenia, to ja jestem dumna z moich piątoklasistów - sami wymyślili scenariusz projektu, nagrali go, zmontowali, a przede wszystkim wykazali się wrażliwością i empatią. Dziękuję, kochani.
          Serdecznie zachęcam do obejrzenia „debiutów filmowych” jedenastolatków.
          [A.G.]
        • Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

• 05.12.2023 23:34
        • 3 XII obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji zaproponowaliśmy uczniom klas 4 – 8 konkurs pt. „Znani Niepełnosprawni”. Zadaniem dzieci  było przygotowanie plakatu przedstawiającego sylwetkę znanej osoby z niepełnosprawnością dowolną techniką plastyczną. Do konkursu przystąpiło ośmioro uczniów. Komisja konkursowa pierwszym miejscem nagrodziła Jana Filipowskiego z kl. 4 d, który przygotował pracę o Andrea Bocellim. II miejsce zajął Filip Gajewski, uczeń klasy 6 d z plakatem o Natalii Partyce. Trzecim nagrodzonym został Tymoteusz Zdanowicz z kl. 5 a z plakatem o Janku Meli. Wyróżniliśmy pracę Zuzanny Grązki, za innowacyjne podejście do tematu i Szymona Szczęsnego za estetykę. Trzecim wyróżnionym został uczeń klasy 3 d Dominik Wysocki, który mimo, iż konkurs był dla starszych klas bardzo chciał wziąć w nim udział. Dziękujemy pozostałym uczestnikom 😊 Ze wszystkich prac przygotowaliśmy wystawę, którą mogą podziwiać wszyscy uczniowie.
          4 XII na długiej przerwie wyświetlaliśmy dodatkowo na holu głównym prezentację o znanych osobach z niepełnosprawnościami m.in. Janu Meli, Wojtku Sawickim, Janinie Ochojskiej,  czy Joannie Mazur. [J.S.]
        • Klasy 8 - fizyka i proste ogniwa

• 03.12.2023 22:03
        • Na lekcjach fizyki budowaliśmy proste ogniwa, czyli źródła napięcia. Ogniwo można zbudować np. z cytryny, ziemniaka, jabłka. Wystarczy wbić stalowy gwóźdź i miedziany drut. Uczniowie uczyli się posługiwać woltomierzem oraz badali co wpływa na napięcie otrzymane w ogniwach. [E.P.]