• Klasa 7a, 7b, 6a oraz 5a w parku trampolin

• 11.06.2023 23:55
        • W dniu 02.06.2023 uczniowie klas 7a, 7b, 6a oraz 5a wybrały się na wycieczkę do parku trampolin "Stacja Grawitacja" w Warszawie. Wszystkie dzieci aktywnie spędziły czas na zabawie. Mogły również spróbować swoich sił i pokonać strach w parku linowym, który był dla nich prawdziwym wyzwaniem. Pobyt był bardzo udany,co było widać po uśmiechniętych twarzach dzieci. [P.K.]

• Klasa 4a - Jak pięknie się różnić?

• 08.06.2023 15:33
        • W środę 7 czerwca uczniowie klasy 4a wybrali się do Muzeum Historii Żydów Polskich na warsztaty pt. "Jak pięknie się różnić?”. Uczestnicy utrwalili wiedzę, o tym, co w nas jest mocne, co w sobie lubimy, czym chcemy się dzielić z innymi!
          Na zajęciach czwartoklasiści zostali zaproszeni do ćwiczeń, dzięki którym swobodniej poczuli się w swojej grupie, lepiej się poznali i doskonalili umiejętności komunikacyjne. Usłyszeli też historię Frani, która w nowej szkole uczy się radzić sobie z nieśmiałością i niepokojem.
          Młodzież wspólnie zastanawiała się, co może pomóc w sytuacji, gdy kontakty społeczne są wyzwaniem. W drugiej części zajęć uczniowie i uczennice udali się na wystawę, gdzie podczas rozwiązywania zadań w grupach bądź indywidualnie zastanawiali się czy w Polsce w XVI wieku różnorodność była ważną wartością.
          Była to lekcja bogata w wiedzę społeczną z której uczniowie będą mogli skorzystać w przyszłości.
          [K.P.], [J.S.]
        • Klasy 4c, 5c i 7b – zabawa na okrągło w Kulce

• 02.06.2023 22:01
        • W dniach 18-19 maja uczniowie klas 4c, 5c i 7b pojechali na wycieczkę do ośrodka wypoczynkowego na Mazurach. Dzieci z dala od zgiełku miasta, wśród sosnowych lasów w sąsiedztwie jeziora Łęsk aktywnie spędziły niezapomniany czas. Uczestnicy wycieczki mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej i w parku linowym, zacieśnić więzy z kolegami poprzez zabawy w Mega Gry i zgłębić tajemnice obcych cywilizacji w Strefie Ufo. Uwieńczeniem dnia pełnego emocji i zabawy były konkursy z muzyką przy ognisku oraz smaczne kiełbaski.
          [A.B.]
        • Klasa 5a, 6a i 7a -  „Cuda i Wianki” w Kicinach
        • Klasa 5a, 6a i 7a - „Cuda i Wianki” w Kicinach

• 17.05.2023 18:58
        • 8 maja uczniowie klasy 5a, 6a oraz kilkoro z 7a wybrali się  na  jednodniową wycieczkę do miejscowości Kiciny w powiecie wyszkowskim.  Znajduje się tam Gospodarstwo Edukacyjne, położone wśród lasów i pól, z dala od zgiełku miasta. Uczestnicy mieli okazję przejechać się wozem konnym po okolicy, wziąć udział w warsztatach sporządzania podpłomyków lub też wykonania poduszki wypełnionej łuskami gryki. W ramach orientacji w terenie  dzieci uczestniczyły w grze „Mapa mym przyjacielem”. W gospodarstwie można było pogłaskać i nakarmić konie, alpaki, króliki i kozę. Psy, wyszkolone do dogoterapii, towarzyszyły wszystkim na każdym kroku, chętne do zabawy piłką i przytulania. Zwieńczeniem tego pobytu było ognisko z kiełbaskami i pyszną herbatą malinową.
          Gorąco polecamy to miejsce.
          [U.T.]

• Klasa 4d - wycieczka survivalowa

• 16.05.2023 23:10
        • Uczniowie klasy 4d 16 maja pojechali na wycieczkę survivalową do miejscowości Emów koło Otwocka. Przeżyli tam prawdziwą szkołę przetrwania: budowali kuchnie polowe, gotowali zupy, budowali szałasy. Nie zabrakło gier i zabaw sportowych, ogniska z pieczeniem kiełbas, z opiekaniem chleba i warzyw. [E.Cz.]