• Dzień Patronki Szkoły przybrał uroczysty charakter. Zaraz po wejściu do budynku można było zauważyć portret Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.
      • Uczniowie klasy 5a i 5c 12 stycznia wybrali się na wycieczkę do Płocka. Jedną z atrakcji był udział w spektaklu...
      • W dniach 08-09.12.2023 r. Zespół do spraw promocji szkoły zorganizował kiermasz świąteczny, podczas którego sprzedawane były ciasta i ozdoby świąteczne.
      • 30 listopada 2023 kończy się tegoroczny projekt BohaterON .

        W klasach 4-8 nauczyciele historii, a w klasach 0-3 nauczyciele wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat bohaterskiej walki Polaków w czasie Powstania Warszawskiego.
      • 10 listopada w naszej szkole obchodzona była 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy 7b pod opieką Pani Eweliny Paczkowskiej oraz Pani Magdaleny Siniarskiej przygotowali apel.
          • Klasy 5 - Geniboty na zajęciach informatyki

            W ubiegłym tygodniu uczniowie klas piątych gościli na zajęciach informatyki Geniboty. Genibot to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania zakupiony w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Otwiera on dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Piątoklasiści otrzymali zadanie dotarcia do przeciwległego rogu na macie do kodowania. Programowanie urządzenia dostarczyło świetnej zabawy chociaż zadanie okazało się nie lada wyzwanie.[K.P.]

          • Klasa 2a i 5a - spektakl "Kolory"

            22 listopada uczniowie klas 2a i 5a z wychowawczyniami i nauczycielami współorganizującymi proces kształcenia wybrali się do Karolina na najnowszą produkcję zespołu „Mazowsze" - bajkę muzyczną "Kolory". Kiedy spada gwiazda każdy z nas myśli życzenie i marzy o jego spełnieniu. Przedstawienie rozpoczęło się kiedy pewnego dnia z nieba spadają dwie gwiazdy. Wylądowały one w świecie, w którym ich wygląd i zachowanie nie pasują do otoczenia. W ich otoczeniu panuje ład i porządek ponieważ wszystko ma ten sam kształt i kolor. Bohaterowie niechętnie spoglądają dalej, niż sięga czubek ich nosa. Uczniowie oglądając spektakl mogli znaleźć odpowiedź na pytania dlaczego tak dobrze czujemy się, gdy wszyscy wokół nas są tacy sami oraz czy naprawdę trudno porozumieć się z tymi, którzy myślą i wyglądają inaczej?
            Przedstawienie pokazało doskonałą grę aktorską oraz występy wokalne. Oglądający mogli pod

          • Klasa 4a i 4c - z wizytą w fabryce bombek

            W dniu 17.11 klasa 4a i klasa 4c udały się na wycieczkę szkolną do Piotrkowa Trybunalskiego gdzie znajduje się Fabryka Bombek. Szklane ozdoby choinkowe cieszą nasze oczy w każde święta Bożego Narodzenia. Od pokoleń są najpopularniejszą i najpiękniejszą grudniową dekoracją . Na miejscu dzieci dowiedziały się, że proces wytwarzania bombek jest bardzo ciekawy, wieloetapowy, pracochłonny i wymagający ogromnej fachowości. Czwartoklasiści zwiedzając fabrykę mieli możliwość obejrzenia kolejnych etapów produkcji, a także samodzielnego dekorowania bombek w ramach przygotowanych warsztatów. Podczas zajęć uczniowie otrzymali gotowe wydmuchane bombki, pokryte od wewnętrznej strony azotanem srebra i naniesionym na powierzchni kolorowym tłem oraz wszystkie niezbędne materiały - a także pomoc fachowej dekoratorki z fabryki. Każdy uczestnik miał możliwość ręcznego dekorowania czterech bombek, które n

          • Projekt „Szachy w mazowieckiej szkole” w Szkole Podstawowej nr 3

            W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do realizacji VII edycji projektu ”Szachy w mazowieckiej szkole” organizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym.
            Szachy zagościły w edukacji wczesnoszkolnej, w klasach IIIe i IIIa. Podczas pierwszych zajęć w szkole zagościła do nas Pani Dyrektor Elżbieta Żurawiecka, która symbolicznie wykonała pierwszy ruch pionem życząc powodzenia uczniom w nauce gry w szachy.
            Głównym celem projektu „Szachy w mazowieckiej szkole” jest wspieranie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia edukacji wczesnoszkolnej, a szczególnie rozwijanie jego umiejętności matematycznych w zakresie logiki i orientacji przestrzennej.
            Dzieci uczące się gry w szachy dostrzegają w niej przede wszystkim dobrą zabawę, przyjemność, rozrywkę umysłową, a nie wielkie wyzwanie edukacyjne. Nie zdają so

          • Co słychać w świetlicy?

            W ostatnim czasie w świetlicy 30B odbyły się zajęcia na temat baśni i bajek oraz podróży w kosmos. Na zajęciach świetlicowych było czytanie baśni i pogadanka na dany temat. Dzieci wysłuchały również ciekawostek o kosmosie . Zostały zostały zwieńczone pracami plastycznymi wykonanymi przez świetliczak
          • Szkolna Stołówka

            Wspólnie jedzone obiady w szkole uczą dzieci regularnego jedzenia i odpowiednich nawyków żywieniowych. To właśnie my - dorośli powinniśmy pokazywać, jak mądrze się odżywiać. Obiad, to główny i najbardziej treściwy z posiłków, składa się przeważnie z dwóch dań: zupy i drugiego dania. Obiad każdemu dziecku, powinien dostarczyć energii, a także wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Systematycznie na stronie szkoły będzie się pojawiać fotorelacja z naszej stołówki szkolnej. Dziękujemy wszystkim dbającym o posiłki szkolne, dla dzieci w naszej szkole, za zaangażowanie. [PCHP]

          • Klasa 6b w muzeum Dulag 121

            16 listopada klasa 6b miala możliwość wzięcia udziału w lekcji historii "Kuferek Skarbów" w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Uczniowie zapoznali się z misją Muzeum Dulag 121, którą jest pielęgnowanie pamięci, zbieranie informacji i popularyzowanie wiedzy o losach wypędzonych oraz ofiarności i poświęceniu tych, którzy udzielali im pomocy, a także dokumentowanie i popularyzacja historii Pruszkowa i okolic.

          • XVIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2023

            W naszej szkole w dniach 14 – 16 listopada 2023 r. odbył się XVIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr. Brali w nim udział uczniowie z klas II – VII. Uczniowie zmagali się z pytaniami z kodowania w trzech kategoriach wiekowych. Były to następujące kategorie:
            Bóbr – Junior (kl. VII – VIII)
            Bóbr – Benjamin (kl. IV-VI)
            Bóbr – Skrzat (kl. I-III)
            Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
            Bóbr to konkurs, który nie tylko dotyczy nowoczesnych technologii, ale też realizowany jest w nowoczesny sposób. Rejestracja odbyła się przez platformę edukacyjną dzwonek.pl która dostępna jest w oknie przeglądarki internetowej. Konkurs trwał jedną godzinę. Treść zadań zahacza o różne tematy związane z wiedzą ogólną oraz innymi przedmiotam

          • Biologia w klasach szóstych

            Klasa 6b i 6d na lekcjach biologii poświęconych tematyce bezkręgowców wykonywali modele wybranych bezkręgowców przy użyciu materiałów plastycznych: plastelina, modelina, papier, kolorowe druciki. Oczywiście modele są odpowiednio opisane. Prace znajdują się w sali biologicznej nr 14.
            A. P.

          • Klasa 3c - Warsztaty "(Nie) złota biżuteria"

            17 listopada klasa 3c wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Hutnictwa Starożytnego w Pruszkowie. Podczas zajęć " (Nie) złota biżuteria" uczniowie dowiedzieli się z czego dawnej wykonywano ozdoby. Dzieci własnoręcznie wykonały naszyjniki wzorowane na tych pochodzących z epoki brązu i żelaza. Praca była dość trudna i wymagała precyzji oraz zręczności w posługiwaniu się narzędziami. Wszyscy poradzili sobie z tą sztuką. Powstały piękne ozdoby, które uczniowie z dumą będą nosić. Naszyjniki będą też oryginalnym prezentem dla kogoś bliskiego. [M.D]

          • Klasa 3a - Lekturowe lapbooki

            Uczniowie klasy 3a w ramach omawiania lektury "Asiunia" wykonali swoje pierwsze lekturowe lapbooki.
            Lapbook to w wolnym tłumaczeniu „książka na kolanach”, którą wykonuje się na dany temat. Systematyzują one wiedzę ale również pobudzają do kreatywności. W lapbookach mogą znaleźć się opisy, zdjęcia,
          • Zegar Historii

            Święta Teresa z Lisieux powiada: „Prawdziwa miłość polega na tym, że znosi się wszystkie wady bliźniego. Nie należy się dziwić jego słabościom ,ale pokazywać mu, że jest się zbudowanym jego najmniejszymi cnotami”.

            Tak traktując człowieka ,robi mu się miejsce w swoim sercu i przy stole. Dzieło naszego Założyciela błogosławionego Jerzego Matulewicza nie skończyło się wraz z jego śmiercią.

          • „Magiczny świat pszczół” w klasie 2c

            Klasa 2C wzięła udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Magiczny świat pszczół”. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy na temat znaczenia i roli owadów zapylających w środowisku naturalnym, zwrócenie uwagi na zagrożenia ekologiczne wynikające z ciągle malejącej liczby pasiek oraz postępującej degradacji środowiska oraz przedstawienie możliwości ochrony przyrody, będącej źródłem surowców niezbędnych do wytwarzania produktów pszczelich.
            Ze wszystkich prac uczniów wyłoniono 10, które biorą udział w kolejnym etapie konkursu.
            Z niecierpliwością czekamy na wyniki, a wszystkim dzieciom gratulujemy wykonania przepięknych i ciekawych prac oraz aktywnego udziału w konkursie. [A.M.]

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 936627
    • Rekrutacja 2024/2025
      • {#1508} 3
      • Plan lekcji
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Sobota 04.05.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Projekty

    • Partnerzy

      • UNICEF
      • Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
      • Early Stage
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie
      • 22 728 08 83
      • al. Wojska Polskiego 34 05-800 Pruszków 05-800 Pruszków Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych