• Utrwalamy wiedzę o swoim mieście

• 06.06.2023 19:06
      • We wszystkich klasach trzecich odbyły się lekcje o Pruszkowie. Miały one na celu przede wszystkim rozwijanie zainteresowania uczniów historią miasta oraz jego walorami turystycznymi, a także kształtowanie właściwego stosunku do własnej miejscowości. Trzecioklasiści zapoznali się z położeniem Pruszkowa na mapie Polski, historią miasta oraz zabytkami w naszym mieście. Obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali legend związanych z miastem, w którym mieszkają. Na zakończenie wyrecytowali wybrane wiersze oraz przystąpili do konkursu wiedzy o swoim mieście pt. "Pruszków - moje miasto".
        Największą liczbę punktów zdobyło 11 uczniów. Wyłonieni zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki. Dziękujemy Panu Konradowi Sipierze za przekazanie nagród dla dzieci.
        [A.M., P.G.]