• Klasa 6b w Krakowie - Poznaj Polskę

• 03.10.2023 21:53
      • W dniach 27.09-29.09.2023 r. uczniowie klasy 6b wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Krakowa w ramach projektu "Poznaj Polskę". Celem projektu było wsparcie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Uczniowie otrzymali dofinansowanie w wysokości 80% kosztu wycieczki.
      • Zwiedzanie rozpoczęło się od Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach „W stronę ciemności”. Poznali oni świat, jakiego doznają ludzie niewidomi, uczyli się o pokonywaniu barier związanych z niepełnosprawnością od niewidomych przewodników wystawy. Następnie uczniowie przeszli do Sukiennic, gdzie prowadzeni przez przewodnika oglądali dzieła wybitnych malarzy. Dzień zakończyli na Kopcu Kościuszki, gdzie zapoznali się z życiem Tadeusza Kościuszki oraz wydarzeniami historycznymi we współczesnej mu Polsce.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali historyczny zespół miasta Krakowa, wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej oraz zwiedzili kościół Mariacki. Następnie przewodnik zaprowadził uczniów do Katedry Wawelskiej, gdzie mieli okazję wejść na wieżę i przyjrzeć się z bliska dzwonowi Zygmunta. Po południu uczniowie zwiedzili Muzeum Czartoryskich a następnie Podziemia Rynku w Sukiennicach.

Ostatniego dnia przejechaliśmy do Wieliczki, gdzie poznawaliśmy historię wydobywania soli, oglądaliśmy arcydzieła wytworzone z kryształów soli i poznaliśmy unikatową geologię oraz tradycje górnicze. Nie obyło się też bez lizania ścian kopalni :)