• Klasa 1a - Warsztaty dietetyczne

• 02.05.2022 20:21
        • W dniu 28.04 klasa Ia uczestniczyła w warsztatach dietetycznych, które przeprowadziła dla uczniów Pani Małgorzata – dietetyk i mama jednej z naszych uczennic. Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką na temat pracy jaką wykonuje dietetyk. Następnie przeszliśmy do najważniejszego tematu naszego spotkania, czyli czym jest zdrowe odżywianie. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z piramidą żywienia.
          Kolejnym punktem warsztatów była zabawa w małych odkrywców. Zadaniem dzieci było skomponowanie kilku pysznych koktajli z przygotowanych owoców i warzyw. W czasie pracy mogliśmy posmakować szpinaku, natki pietruszki czy znanych wszystkim truskawek. Najwięcej zabawy sprawiło uczniom zgadywanie jaki kolor koktajlu powstanie z wrzuconych składników.  Na zakończenie spotkania każdy dostał pamiątkowy dyplom oraz przepisy na przygotowanie w domu pysznych koktajli.
          Zajęcia obudziły w nas apetyt na więcej takich ciekawych warsztatów oraz odkrywanie nowych smaków. [M.N]