• Spotkanie z autorem serii książek o kocie Cukierku panem Waldemarem Cichoniem

• 07.01.2022 15:14
          • We wtorek 9 listopada odbyło się spotkanie z autorem serii książek o kocie Cukierku panem Waldemarem Cichoniem.
          • Dzieci mogły wysłuchać opowieści pisarza za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Odbyły się dwa spotkania, jedno dla zmiany porannej i jedno dla popołudniowej. Pan Cichoń opowiedział o pracy pisarza, o genezie powstania książek o Cukierku oraz o tym, jak powstaje książka i ile osób jest w ten proces zaangażowanych. Okazało się, że książki o Cukierku powstały niejako przez przypadek, ponieważ autor szukał sposobu, by nakłonić do czytania swojego starszego syna, Marcelego. Pomyślał, że chłopiec chętnie przeczyta opowieść o sobie i swoim ukochanym kocie. Przygody Cukierka i jego rodziny są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. W czasie spotkania autor przedstawił swoje koty, Cukierka i Tradycję, a dzieci były zachwycone widząc pupili pisarza. Pod koniec spotkania pan Cichoń odpowiadał na pytania uczniów.

Spotkanie autorskie on line z Waldemarem Cichoniem było wyjątkowym wydarzeniem, pierwszym w historii naszej szkoły. Sytuacja epidemiologiczna w kraju wymusiła znalezienie innowacyjnego rozwiązania, które okazało się bardzo atrakcyjne dla naszych uczniów. [M.Ś.M]