• Klasa 5a w teatrze muzycznym

• 13.02.2024 16:02
      • 9 lutego uczniowie klasy 5a wybrali się z wychowawcą i nauczycielem współorganizującym kształcenie do Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury na spektakl „Żółta dama – legenda muzyczna” w reżyserii i choreografii Karola Urbańskiego. Dzieło powstało na motywach XVIII-wiecznej, mazowieckiej legendy, mówiącej o tragicznych dziejach liwskiego kasztelana – Marcina Kuczyńskiego i jego żony – Ludwiki. W spektaklu ukazano naprzemiennie wydarzenia z teraźniejszości i przeszłości.
        Przedstawienie „Żółta Dama” to muzyczna opowieść z morałem, przestrogą przed złą mocą zazdrości, która zatruwa prawdziwe uczucia, niszczy relacje. To symbol miłości, nieufności, zdrady i śmierci.
        W przedstawieniu wykorzystano możliwości, jakie daje nowoczesna technika multimedialna.
        Po zakończonym spektaklu uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Tadeuszem Chudeckim, który wcielił się w postać dziadka.
        Wisienką na torcie w drodze powrotnej było spotkanie w komunikacji miejskiej Antoniny Litwiniak - dziewczynki, która wcieliła się w rolę Ady Niezgódki w nowej ekranizacji  „Akademii Pana Kleksa". Wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci i bogatsi o nowe doświadczenia. [K.P.], [J.S.]